Клінічний випадок

Клінічний випадок #1

46-річна жінка звернулася з клінічною картиною слабкості, також у неї виявлено залізодефіцитну анемію. Протягом багатьох років років вона страждає від періодичних епізодів легкої діареї, раніше це діагностували як синдром подразненого кишківника та непереносимість лактози. У неї немає наявних значних симптомів з боку ШКТ, наприклад діареї, здуття живота чи абдомінального болю. Фізикальний огляд виявив 2 афтозні виразки в порожнині рота і блідість. Огляд живота патології не виявив, аналіз калу на приховану кров негативний.

Клінічний випадок #2

9-річний хлопчик госпіталізований із блюванням протягом 5 днів. Його сестра, у котрої целіакія, має подібні симптоми. Його розвиток був нормальним і у нього не спостерігалось інших вірогідних симптомів целіакії, окрім періодичних запорів. Титри імуноглобуліну А-тканинної трансглютамінази у 5 разів вищий від норми.

Інші прояви

Атипова клінічна картина включає безсимптомного пацієнта, підвищення рівнів печінкових ферментів, дефіцит вітаміну D, остеопенію та остеопороз, закрепи, афтозний стоматит, нудоту або блювання, печію або гастроезофагеальну рефлюксну хворобу, гіпоспленію чи аспленію, міалгію, артралгію, периферичну нейропатію, алопецію, головний біль, безплідність та несприятливі результати вагітності.

Використання цього контенту підпадає під нашу відмову від відповідальності