Критерії

Класифікація New York Heart Association (NYHA)[88]

Ця класифікація базована на симптомах і початково використовувалася для короткого опису функціональних обмежень. Симптоми серцевої недостатності можуть прогресувати з одного класу в наступний в даного пацієнта, але також можуть проходити зворотній шлях; наприклад, пацієнт із класом IV за NYHA може швидко покращитися до класу ІІІ через прийом тільки діуретичної терапії.

  • Клас І: легка. Без обмежень фізичної активності. Звичайні фізичні навантаження не спричиняють невиправданої слабкості, серцебиття або задишки.

  • Клас ІІ: Легка. Незначне обмеження фізичної активності. Комфорт у стані спокою, але звичайні фізичні навантаження викликають відчуття слабкості, серцебиття чи задишку.

  • Клас ІІІ: Помірна. Значне зниження фізичної активності. Комфорт у стані спокою, але незначні навантаження призводять до слабкості, серцебиття чи задишки.

  • Клас IV: Відчуття дискомфорту навіть за найменшого фізичного навантаження. Симптоми серцевої недостатності проявляються в стані спокою. Дискомфорт посилюється під час виконання будь-яких фізичних навантажень.

Використання цього контенту підпадає під нашу відмову від відповідальності