Case history
Case history #1
У 30-річної жінки взимку впродовж двох днів спостерігаються підвищення температури, кашель, головний біль і загальна слабкість. Перед раптовим виникненням цих симптомів її стан був нормальним. Цієї зими вона кілька разів хворіла на вірусні захворювання, однак вони не були такими тяжкими. Вона повідомила, що контактувала з хворими на роботі, а також не була щеплена від грипу в цьому сезоні.
Case history #2
Однорічну дитину взимку було направлено до педіатра зі скаргами на підвищення температури до 38,9 °C протягом двох днів, тахіпное, почервоніння кон’юнктив і закладеність носа зі світлими виділеннями. Спостерігалась супутня втрата апетиту з одноразовим блюванням. Нещодавно в населеному пункті повідомлялося про грип. Батьки стурбовані, що дитині не робили щеплення через тяжку алергію на яйця в анамнезі.
Other presentations
Сезонний грип рідко може мати прояви безтемпературного захворювання верхніх дихальних шляхів, що більш типово для застуди, або проявлятись, здебільшого, як підвищення температури і міалгія з незначними респіраторними симптомами.[2] У пацієнтів, які належать до груп високого ризику (наприклад, з хронічними серцевими або легеневими захворюваннями, цукровим діабетом, захворюванням нирок, гемоглобінопатією, пригніченням імунної системи, пацієнти закладів тривалого медичного догляду, віком старше 50 років, вагітні на третьому триместрі), може спостерігатись первинна вірусна або вторинна бактеріальна пневмонія.[3] Характерними ознаками первинної вірусної пневмонії є постійна лихоманка або її погіршення із задишкою або іншими респіраторними порушеннями.[4] Варто розглянути можливість вторинної бактеріальної пневмонії, якщо спостерігається початкове покращення симптомів з подальшим рецидивом лихоманки з продуктивним кашлем і задишкою. Рентгенографія грудної клітки підтверджує наявність легеневих інфільтратів.[5][6]
Use of this content is subject to our disclaimer