Моніторинг

Вірусна інфекція пташиного грипу А (H5N1) є гострим інфекційним захворюванням. Пацієнти можуть мати тривалу реплікацію та розповсюдження вірусу, тому перебування у лікарні може становити до 3 або більше тижнів після початку захворювання. Після того, як стан пацієнта покращиться і його випишуть, він може мати імунітет до подальшого інфікування антигенно схожим штамом вірусу ВППГ підтипу H5N1.

Довготривалі наслідки ГРДС включають в себе нейром'язову слабкість, знижену функцію легень, посттравматичний стресовий розлад та зниження когнітивних здатностей у пацієнтів старшого віку.[109][110]

Ретельне спостереження і постконтактне хіміопрофілактичне застосування озельтамівіру або занамівіру рекомендоване всім медичним працівникам у разі незахищеного тісного контакту з пацієнтами, які мають симптоми чи підозрювану або доведену інфекцію вірусу ВППГ підтипу H5N1 (на відстані 2-х метрів), а також усім членам родини пацієнта та людям, які мали тісний контакт з такими пацієнтами.

Про наявну підозру на випадок захворювання необхідно терміново повідомити органи громадського здоров'я, які мають допомогти провести оцінку результатів діагностики, вести випадок та дослідити випадки контактування.

Використання цього контенту підпадає під нашу відмову від відповідальності