Анамнез і фізикальне обстеження

Ключові діагностичні чинники

Головними факторами є тісний контакт з інфікованою птицею та контакт з вірусом ВППГ H5N1 у навколишньому середовищі.

Сухий або вологий. Мокротиння з кров'ю рідко, але зустрічається.

Зафіксовано випадки деяких грипоподібних симптомів, зокрема, кон'юнктивіт, ринорея, головний біль, біль у горлі, міалгія, втома.

Варіює від легкої до важкої форми.

Зазвичай температура тіла підіймається >38°C (100,4°F) на ранніх стадіях захворювання, та зберігається високою тривалий час при важкому перебігу захворювання.

При аускультації пацієнтів, інфікованих високо патогенним вірусом ВППГ підтипу H5N1.

При аускультації пацієнтів, інфікованих високо патогенним вірусом ВППГ підтипу H5N1.

При аускультації пацієнтів, інфікованих високо патогенним вірусом ВППГ підтипу H5N1.

Зазвичай розвивається протягом 5 днів від початку захворювання.

Інші діагностичні чинники

Повідомлялося про неспецифічні первинні симптоми зі сторони ШКТ у дітей та дорослих з інфекцією вірусом ВППГ підтип H5N1.

Присутні неспецифічні неврологічні симптоми.

Присутні неспецифічні неврологічні симптоми.

Чинники ризику

Прямий контакт (торкання) або тісний контакт протягом місяця з інфікованою або мертвою птицею або іншими птахами, які мають підозру на або підтверджену наявність вірусу ВППГ підтипу H5N1.

Більшість пацієнтів, інфікованих вірусом ВППГ підтипу H5N1, мали прямий або тісний незахищений контакт з інфікованою або мертвою птицею до початку захворювання, однак такий контакт рідко призводить до зараження вірусом. Кожного року багато людей тим чи іншим чином мають контакт з вірусом ВППГ підтипу H5N1, однак лише невеликий відсоток людей заражається після такого контакту.

При диференційній діагностиці пацієнта, який скаржиться на лихоманку та симптоми респіраторного захворювання, необхідно розглядати історію подорожей пацієнта до країн, де зафіксовано спалах інфекції ВППГ підтипу H5N1. Подорожувальник із Китаю до Канади був госпіталізований зі скаргами на лихоманку, плевретичний біль у грудній клітці, біль у животі, з подальшим захворюванням нижнього відділу дихальних шляхів та менінгоенцефалітом. У результаті зараження вірусом ВППГ H5N1 пацієнт помер.[21]

Прямий (торкання) контакт з фекаліями домашньої птиці або відвідування пташиних ринків у країнах, де встановлена епідемія вірусу ВППГ H5N1, становить великий ризик інфікування.[36][37]

Контакт з водоймами у регіонах, де зафіксовано поширення вірусу ВППГ H5N1 серед птахів, також становить великий ризик інфікування.[61] Більшість пацієнтів, інфікованих вірусом ВППГ підтипу H5N1, мали прямий або тісний незахищений контакт з інфікованою або мертвою птицею до початку захворювання, однак такий контакт рідко призводить до зараження вірусом. Кожного року багато людей тим чи іншим чином мають контакт з носіями вірусу ВППГ підтипу H5N1, однак лише невеликий відсоток людей заражається після такого контакту.

Найвищий ризик мають кровні члени родини.[41] Також рідко до групи ризику відносяться доглядальники за інфікованими членами родини. Ризик визначається тривалістю прямого або тісного незахищеного контакту (протягом 1-2 місяців) з людиною, в якої підозрюють наявність або є підтверджена інфекція вірусу ВППГ підтипу H5N1. Є дані про внутрішньолікарняну передачу вірусу ВППГ підтипу H5N1 від пацієнта медичному працівникові.[44] Однак серологічні дослідження медичних працівників, які не використовували або використовували неправильні засоби індивідуального захисту під час догляду за пацієнтами, інфікованими вірусом ВППГ підтипу H5N1, продемонстрували дуже низький ризик передачі інфекції.[62][63][64]

Не було зареєстровано випадків передачі вірусу ВППГ підтипу H5N1 працівникам лабораторії за умови використання належного обладнання і засобів індивідуального захисту при відповідних умовах біобезпеки.

Мінімальними вимогами для роботи зі зразками, які ймовірно містять вірус ВППГ підтипу H5N1, є виконання належних процедур при рівні біологічної безпеки 2.[65] Підвищений рівень стримування біологічної безпеки класу 3 є мінімальною вимогою при дослідженні матеріалу з підозрою на інфекцію вірусу ВППГ H5N1.[65] Невелике серологічне дослідження працівників лабораторії, які мали контакт з вірусом ВППГ підтипу H5N1 у зв'язку з неповноцінним захисним оснащенням і недотриманням запобіжних заходів для забезпечення біобезпеки, не виявили серологічні ознаки попереднього інфікування вірусом ВППГ H5N1.[66]

Використання цього контенту підпадає під нашу відмову від відповідальності