Ускладнення

Ускладнення table
УскладненняЧасові межіЙмовірність

первинна грипозна пневмонія

короткостроковівисока

Поширене ускладнення інфекції вірусом ВППГ H5N1.

Необхідно якомога швидше розпочати лікування антивірусними препаратами, а також кисневу та підтримуючу терапію. Необхідно моніторити респіраторний статус пацієнта, зауважуючи той факт, що може знадобитися рання штучна вентиляція.

дихальна недостатність

короткостроковівисока

Поширене ускладнення вірусу ВППГ H5N1, зазвичай внаслідок ГРДС. Наявність дихальної недостатності було задокументовано серед хворих усіх вікових груп.

Необхідно застосовувати антивірусну та підтримуючу терапію.

гострий респіраторний дистрес-синдром

короткостроковівисока

Найпоширеніша причина дихальної недостатності.

Рекомендується застосовувати методи протективної вентиляції легень відповідно до доказових настанов.

поліорганна недостатність

короткостроковівисока

Поліорганна недостатність, у тому числі і декоменсація функції нирок або серця, є поширеним ускладненням у пацієнтів з важкою інфекцією вірусом ВППГ H5N1.

Підтримуюча терапія має вирішальне значення, а також націлена терапія, де це може можливо. Тактика лікування має відповідати доказовим клінічним настановам.

сепсис

короткостроковісередня

Септичний шок, який вимагає призначення вазопресорів, є поширеним ускладнень при інфекції вірусом ВППГ H5N1.

Лікування - підтримуюча терапію, яка повинна дотримуватись доказових клінічних настанов щодо лікування септичного шоку.

енцефаліт

короткостроковінизька

Прямим результатом вірусної інфекції у пацієнтів можуть бути головний біль, поведінкові розлади, зміни рівня свідомості, судоми або кома. Енцефаліт не є частим ускладненням інфекції вірусом ВППГ H5N1, однак були описані випадки інфекції ЦНС та виявлення вірусу в спинномозковій рідині.

У такому випадку необхідно терміново призначати антивірусне лікування інфекції та відповідну підтримуючу терапію.

смертельний випадок

варіабельнівисока

Відповідно до даних ВООЗ смертельні наслідки захворювання трапляються у 53% пацієнтів, які мали інфекцію вірусом ВППГ H5N1.[26]

позалікарняна пневмонія

варіабельнінизька

Суперінфекція збудників бактеріальної пневмонії (Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae, стрептокок групи А) із сезонною вірусною інфекцією грипу А чи B, а також вірусною інфекцією грипу А (H1N1) pdm09 добре описана, однак про одночасну бактеріальну пневмонію з вірусом високопатогенного пташиного грипу (ВППГ) підтипу H5N1 повідомляється рідко.

У більшості випадків емпіричне лікування бактеріальної пневмонії та грипу розпочинають до підтвердження інфекції вірусу ВППГ H5N1. Антибактеріальна терапія повинна базуватись на доказових настановах, відповідати регіональним стандартам лікування, а також була націлена на регіональні патогени позалікарняної пневмонії.

внутрішньолікарняна пневмонія

варіабельнінизька

Є розповсюдженим ускладненням штучної вентиляції легень та одним із найбільш розповсюджених нозокоміальним захворюванням. Однак у пацієнтів із інфекцією вірусом ВППГ H5N1 про такі випадки повідомлялося рідко.[17]

Оцінка стану та призначення лікування має відбуватися на підставі доказових настанов.

Використання цього контенту підпадає під нашу відмову від відповідальності