Клінічний випадок

Клінічний випадок #1

У здорової до цього 32-річної жительки Єгипту, яка вирощувала курей на своєму подвір’ї, раптово розвинулася сильна втома і температура >38,8 °C (102 °F) протягом 2-х днів. У жінки з’явився кашель, мокротиння з кров’ю, задишка та плевральний біль у грудній клітці. Іншими симптомами були розсіяний біль у животі та водяниста діарея. Протягом двох днів стан органів дихання жінки погіршився, після чого члени її родини доправили жінку до лікарні. Рентгенографія грудної клітки показала багато ущільнених ділянок у легенях. Кількість лімфоцитів та тромбоцитів була низькою, також спостерігався підвищений рівень АСТ і АЛТ. Члени сім’ї не захворіли. Вони повідомили, що останнім часом у регіоні захворіло або померло багато домашніх птахів, а хвора жінка саме готувала та їла м’ясо можливо хворої курки.

Клінічний випадок #2

У 55-річного чоловіка в'єтнамсько-американського походження, який страждає на гіпертензію, раптово після його повернення до США в зимовий період із Південно-східної Азії починається лихоманка, вологий кашель та дихальна недостатність.Попередні три місяці він провів у В'єтнамі у сільській місцевості.Члени його родини розповідають, що у цей час у тому селі, де перебував чоловік, спостерігались випадки масових смертей домашньої птиці. Чоловік мав контакт з домашньою птицею на подвір'ї, яка померла за 5 днів до початку симптомів його захворювання, а також купував курей і качок на пташиному ринку.У чоловіка наявні тахіпное, насиченість киснем до 90%, послаблене дихання, що спостерігається у нижньо-задньому сегменті лівої легені.Рентгенографія грудної клітки показала ущільнення у нижній лівій ділянці.За результатами лабораторних досліджень виявлено лейкоцитоз, анемію, тромбоцитоз і гіпоксемію.

Інші прояви

На ранній стадії захворювання спостерігаються загальні ознаки і симптоми інфекції верхніх дихальних шляхів, зокрема, лихоманка. Клінічний перебіг до важкої стадії захворювання нижніх дихальних шляхів зазвичай відбувається у пацієнтів у період 3-6 днів. [18] Може виникнути поліорганна недостатність.[19] Можливі випадки виникнення енцефаліту та менінгоенцефаліту.[20][21] Також було задокументовано легкий перебіг захворювання (лихоманка та симптоми інфекції верхніх дихальних шляхів) , зокрема, у популяції дітей в Єгипті та інших країнах за умови призначення ранньої терапії.[22][23][24] При госпіталізації результати лабораторних досліджень та ознаки лихоманки більшості пацієнтів схожі із симптомами важкого перебігу позалікарняної пневмонії.[25]

Використання цього контенту підпадає під нашу відмову від відповідальності