Питання для обговорення з пацієнтами

Як і в разі більшості хронічних захворювань, гіпертонія вимагає довічного відповідального ставлення як пацієнта, так і лікаря для суворого підтримання здорового способу життя і медикаментозної терапії. Пацієнтам радять дотримуватися дієти ( Dietary Approaches to Stop Hypertension [DASH], споживання солі ≤1,5 г на добу, за погодженням із дієтологом).

  • Паління гостро й тимчасово підвищує артеріальний тиск (АТ), але довгострокові дослідження не виявили зв’язку між палінням та ризиком розвитку хронічної гіпертонічної хвороби.[156] Проте слід заохочувати припинення куріння для зниження серцево-судинного ризику.

  • Кава і чорний чай мають м’яку пресорну дію в момент споживання; проте дослідження, що вивчали довготермінові ефекти кофеїну на організм, виявили трохи нижчий рівень АТ у пацієнтів, які вживають кофеїн щодня.[74][157] Отже, помірне споживання кофеїну прийнятне.

  • Пацієнтам потрібно радити почати і регулярно займатись аеробними фізичними навантаженнями: 30 хвилин динамічної аеробної фізичної активності середньої інтенсивності (ходіння, біг, велосипед або плавання) 5 днів на тиждень із загальною тривалістю 150 хвилин на тиждень, якщо це добре переносять або рекомендовано лікарем.

  • Прихильність до медикаментозного лікування важлива, і її слід обговорювати з пацієнтами, які часто мають його дотримуватися протягом усього життя.

Використання цього контенту підпадає під нашу відмову від відповідальності