Ускладнення

Ускладнення table
УскладненняЧасові межіЙмовірність

отит середнього вуха

короткостроковісередня

У дітей молодшого віку проявляється лихоманкою і болем. У старших дітей біль у вусі може бути локалізованим. Патогномонічними є гнійний випіт у середньому вусі та відсутність орієнтирів на барабанній перетинці, а також характерний вигляд, що нагадує бублик (ознака позитивного тиску). Антибіотики слід призначати за наявності підтвердженої інфекції.

Астма, загострення

короткостроковінизька

Прогресивне погіршення симптомів, як-от: задишка, свистіння, кашель і відчуття тиску в грудях.

Призначення бронходилятаторів і кортикостероїдів знімає бронхообструкцію.

гострий синусит

варіабельнісередня

Бактеріальний синусит підозрюється через 2 тижні закладеності носа, наявності гною по задній носовій стінці, кашелю, головного болю, болю в області обличчя; Лікування симптоматичне і включає місцеві кортикостероїди та пероральні НПЗП.

Біль в обличчі - це рідкісна та ненадійна ознака; Однак виявлення болю при перкусії лобних і верхньощелепних пазух, біль у зубі та відсутність полегшення після вживання місцевих та пероральних знеболювальних свідчать про гострий бактеріальний синусит.

бронхоспазм

варіабельнінизька

Наявні задишка, свистіння, ціаноз і кашель. Пацієнт може задихатися при розмові; У важких випадках може бути наявність "німої" грудної клітки з тахікардією.

Антибіотики не рекомендуються. У важких випадках можуть знадобитися кисень на інгаляції бета-агоністів.

пневмонія, позалікарняна

варіабельнінизька

У старших пацієнтів або осіб з ослабленим імунітетом поширення інфекції з верхніх дихальних шляхів може призвести до смертельно-небезпечного захворювання.

ХОЗЛ, загострення

варіабельнінизька

Загострення ХОЗЛ зазвичай спричинюється бактеріальними, вірусними патогенами або токсинами і проявляється гострим, стабільним погіршенням симптомів дихання та функціонального стану.

Використання цього контенту підпадає під нашу відмову від відповідальності