Питання для обговорення з пацієнтами

 • Терапевт повинен наголосити пацієнту і/або доглядальникам на значенні здорового харчування і регулярних прийомів їжі. Для планування дієти слід направити пацієнта до спеціаліста з харчування або дієтолога.

 • Слід рекомендувати пацієнтам займатись спортом. Їм слід нарощувати фізичну активність поступово. Якщо надворі дуже гаряче або холодно, вони можуть ходити на біговій доріжці вдома або пройтись магазином. Пацієнтам можливо слід приймати менші дози інсуліну або перекусити перед вправами. Їм також слід рекомендувати перевіряти рівень глюкози в крові до і після занять спортом. Будь-яким пацієнти з периферійною нейропатією рекомендовано робити вправи з малим ударним навантаженням такі, як плавання, їзда на велосипеді або вправи на руки.

 • Терапевт повинен допомагати пацієнту спланувати частоту перевірок рівня глюкози в крові. Зазвичай, це час до кожного прийому їжі і перед сном. Пацієнти також можуть робити тест через 2 години після прийому їжі і під час занять спортом.

 • Пацієнтам слід визначати HbA1c кожні 3 місяці.

 • Пацієнтам слід зауважити, що гіпоглікемія може виникнути, якщо вони пропустять приймання їжі, приймуть завищену дозу інсуліну, перевищать фізичні навантаження або захворіють. Алкоголь і фізичні вправи можуть викликати відстрочену гіпоглікемію навіть після 24 годин. Слід описати симптоми, які включають сильне почуття голоду, нервовий стан, тремтіння, спітніння, запаморочення або дезорієнтацію. Для підвищення рівня глюкози в крові пацієнти можуть приймати таблетки або гель глюкози, випити молока чи соку залежно від того, наскільки сильно знизився рівень глюкози в крові. У разі гіпоглікемії пацієнтам слід звернутись до свого терапевта для коригування лікування. Слід призначити глюкагоновий набір для надання швидкої допомоги у разі тяжкої форми гіпоглікемії або коли пацієнт не може вживати рідини або їжі. Потрібно проінструктувати членів родини і колег, як ним користуватись. Що стосується дітей, персонал школи і табору, а також доглядальники мають пройти підготовку стосовно заходів, яких слід ужити у разі низького рівня цукру в крові дитини.

 • ADA визначає небезпечний рівень глюкози як <3,9 ммоль/л (≤70 мг/дл), що вимагає лікування швидкими вуглеводами і коригуванням дози глюкозознижувальної терапії. Клінічно значущу гіпоглікемію визначають як <3,0 ммоль/л (<54 мг/дл), що свідчить про серйозну, клінічно важливу гіпоглікемію.[1] Тяжка форма гіпоглікемії визначається як будь-який низький рівень глюкози в крові, який призводить до когнітивних порушень, що вимагає допомоги іншої людини для одужання.

 • Пацієнтам слід обговорити свої потреби в інсуліні з терапевтом, перш ніж пропускати приймання їжі (наприклад, для проведення медичного аналізу).

 • Пацієнти також мають бути поінформовані про симптоми гіперглікемії, зокрема помутніння зору, спрагу, часте сечовипускання або втому, і мають негайно звернутися до свого терапевта у разі появи цих симптомів. Пацієнтам також слід звернутися по медичну допомогу, якщо у них з’являться лихоманка, кашель, дизурія чи рани на ногах. Якщо пацієнти хворіють або при пробі з пальця > 250 мг/дл (>13,9 ммоль / л) під час двох послідовних перевірок перед їжею, вони мають перевірити кетони сечі та зателефонувати своєму лікарю, якщо кетоновий тест виявився позитивним.

 • Якщо пацієнт курить, йому слід строго рекомендувати припинити курити і запропонувати відповідні методи лікування, за потреби.

 • Лікар повинен перевірити рівень холестерину і артеріальний тиск пацієнта, і регулярно проводити обстеження на нейропатію.

 • Пацієнти повинні дотримуватись свого плану проведення вакцинацій.

 • Пацієнтів слід заохочувати обговорювати будь-які почуття депресії з їх терапевтом, щоб вони могли отримати належне лікування.

 • Діти можуть брати участь в усіх видах діяльності вдома і у школі. Персонал школи або табору повинен надавати підтримку відповідно до потреб дитини, зокрема перевіряти рівень цукру у крові, слідкувати за прийомом інсуліну, за потреби, і за регулярним харчуванням, і надавати допомогу у разі низького рівня цукру в крові.

 • Більш детальна інформація доступна на веб-сайті ADA. American Diabetes Association external link opens in a new window

Використання цього контенту підпадає під нашу відмову від відповідальності