Питання для обговорення з пацієнтами

Для задоволення пацієнтів їм слід пояснювати, що гострий бронхіт є захворюванням, що проходить самостійно без лікування – зазвичай через 1–3 тижні.

Пацієнтам, в яких спостерігається свистяче дихання і позитивний ефект від застосування сальбутамолу, важливо надати поради стосовно належного використання дозованого аерозольного інгалятора. Бронхолітичні засоби короткої дії, введені за допомогою дозованого аерозольного інгалятора (за коректного використання), є ефективними настільки ж, як введені за допомогою небулайзера. Для оптимального використання дозованого аерозольного інгалятора пацієнтам слід тримати інгалятор трохи подалі від рота таким чином, щоб лікарський засіб не потрапляв на язик та піднебіння. Особам, кому складно належним чином використовувати пристрій, наприклад, дітям, ослабленим дорослим, пацієнтам з тремором, може допомогти застосування спейсера.

Епізод гострого бронхіту є нагодою обговорити з пацієнтами, які палять, можливість припинити палити. Навіть незважаючи на те, що прямого зв'язку між палінням та гострим бронхітом не доведено, існує можливість вплинути на особу, що палить.

Використання цього контенту підпадає під нашу відмову від відповідальності