Дослідження

Першочергові дослідження

Дослідження
Результат
Дослідження

Гострий бронхіт, як правило, діагностується на основі клінічних даних, хоча для виключення іншого діагнозу, наприклад, астми або пневмонії, необхідні додаткові методи обстеження.

Результат

ознаки гострого бронхіту

Допоміжні дослідження

Дослідження
Результат
Дослідження

Не рекомендується пацієнтам з гострим бронхітом, але може допомогти при діагностиці астми. Функція легень з часом відновлюється при гострому бронхіті.

Результат

легка/помірна бронхообструкція

Дослідження
Результат
Дослідження

Може допомогти виключити пневмонію як причину кашлю та лихоманки.

Результат

у нормі

Дослідження
Результат
Дослідження

Якщо розглядають призначення антибіотикотерапії, слід призначати визначення цього показника для визначення курсу лікування.[11]

Результат

<20 мг/л (без антибіотиків); 20–100 мг/л (відтерміноване призначення антибіотиків); >100 мг/л (негайне призначення антибіотиків)

Новітні дослідження

Дослідження
Результат
Дослідження

Виявляється як перспективний біомаркер для діагностики бактеріальних інфекцій, оскільки його рівень має тенденцію до підвищення за тяжких бактеріальних інфекцій та зниження в разі вірусних інфекцій.

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів схвалило прокальцитонін як тест для призначення відповідної антибіотикотерапії у пацієнтів з гострими інфекціями дихальних шляхів.

Кокранівський огляд досліджень інформативності рівня прокальцитоніну для диференціації між бактеріальними та вірусними респіраторними інфекціями, виявляє деяку цінність у зменшенні використання антибіотиків за цього стану. Хоча в більшості пацієнтів у дослідженні була пневмонія, сепсис чи інші потенційно тяжкі інфекції, у дослідження було включено підгрупу пацієнтів із гострим бронхітом, серед яких спостерігалося зменшення частоти використання антибіотиків на фоні використання цього аналізу. Потрібні подальші дослідження.[13] [ Cochrane Clinical Answers logo ]

Результат

підвищені показники

Використання цього контенту підпадає під нашу відмову від відповідальності