Анамнез і фізикальне обстеження

Ключові діагностичні чинники

До основних факторів ризику належать тютюнопаління та контакт зі збудником інфекції.

Пацієнти з гострим бронхітом, як правило, кашляють <30 днів. Разом з тим, у деяких дослідженнях встановлено, що кашель спостерігається протягом >30 днів приблизно у 25% пацієнтів.[2] Таким чином, гострий бронхіт може все ще бути наявним у пацієнтів, які кашляють протягом >1 місяця.

Кашель може бути продуктивним, при цьому мокротиння прозоре, біле або безбарвне.

Гострий бронхіт слід діагностувати лише за умов, якщо виключено інші причини поточного респіраторного захворювання, серед яких, зокрема, астма. Основною відмінністю між астмою і гострим бронхітом є хронічний характер бронхоспазму. При астмі бронхоспазм є рецидивним і прогресуючим.

Гострий бронхіт можна діагностувати у випадку, якщо виключено інші захворювання, які могли б слугувати причиною симптомів, зокрема пневмонію, ХСН і синдром постназального затікання. Хрипи під час обстеження вказують на пневмонію або ХСН.

Інші діагностичні чинники

Може відмічатися субфебрильна температура.

Може спостерігатися свистяче дихання, особливо під час форсованого видиху.

Можуть вислуховуватися свистячі хрипи.

Чинники ризику

Контакт несе найбільший ризик для виникнення захворювання, оскільки гострий бронхіт пов'язаний з вірусними або атиповими бактеріальними інфекціями. Це є причиною сезонного підвищення захворюваності у зимові місяці та серед пацієнтів, які перебувають у близькому контакті з хворими на інфекцію дихальних шляхів.

Незважаючи на те, що тютюнопаління прямо пов'язують з хронічним бронхітом та погіршенням стану при астмі, дані популяційних досліджень, які свідчать про підвищений ризик гострого бронхіту при тютюнопалінні, обмежені. Разом з тим, існує думка, що курці більш схильні до розвитку тяжких епізодів хвороби, а також частіше звертаються за медичною допомогою при гострому бронхіті, що пов'язано із фоновим запаленням бронхіальної стінки у курців.

Немає достатньо даних для підтвердження зв’язку між забрудненням повітря в побуті (від побутового використання твердого палива) й ризиком виникнення гострої інфекції нижніх дихальних шляхів.[7]

Використання цього контенту підпадає під нашу відмову від відповідальності