Ускладнення

Ускладнення table
УскладненняЧасові межіЙмовірність

механічна вентиляція і вентилятор-асоційована пневмонія

короткостроковівисока

У пацієнтів на вентиляції виникає високий ризик інфікування. Може бути результатом аспірації, що сталася після інтубації та/або наслідком насильного обходу нормальних анатомічних структур всупереч захисним рефлексам хазяїна.

антибіотик-асоційована діарея

короткостроковівисока

Асоційований з антибіотиками коліт, який може бути викликаний Clostridium difficile, являється визнаним ускладненням використання антибіотиків.

механічна вентиляція і вентилятор-асоційована баротравма

короткостроковісередня

Наступає внаслідок механічної вентиляції і полягає в розвитку виникнення надмірної кількості повітря в альвеолах. Ретельний підбір налаштувань, включаючи використання менших об’ємів вдиху, більш високих швидкостей потоку на вдиху, а також контроль тиску в дихальних шляхах допомагає запобігти виникненню цього ускладнення.

легеневе серце

віддаленівисока

Може бути наслідком посиленої гіпоксичної вазоконстрикції (яка виникає внаслідок гіпоксемії, зумовленої загостренням). Виникле збільшення легеневого судинного опору та/або тиску в легеневій артерії може призвести до гострої правосерцевої недостатності. Може відмічатися збільшення тиску в яремних венах, печінково-яремний рефлюкс, периферичні набряки та пов’язана із цим гіпотензія.

гіпотензія внаслідок механічної вентиляції

варіабельнінизька

Виникає внаслідок збільшення внутрішньогрудного тиску та динамічного перерозтягнення, призводить до зниження венозного повернення до серця, часто у поєднанні зі зневодненням та/або застосуванням анксіолітиків та/або наркотичних препаратів.

Використання цього контенту підпадає під нашу відмову від відповідальності