Клінічні відповіді Кокрана

Рівень доказів

Докази A

Зниження частоти загострень: існують докази високої якості, що комбінація антихолінергічних засобів з бета-2-агоністами короткої дії більш ефективна, ніж монотерапія бета-2-агоністами короткої дії, в зниженні частоти загострень при ХОЗЛ протягом 12 тижнів. Ця комбінація не видається більш ефективною в зниженні загострень, ніж монотерапія антихолінергічними засобами.

Докази A

Легенева функція: існують докази високої якості, що втручання щодо відмови від тютюнопаління є більш ефективними, ніж звичайний догляд, для покращення ФОВ1 в осіб з ХОЗЛ протягом 1-5 років, а також в зниженні смертності з усіх причин протягом 14,5 років.

Докази A

Зниження частоти загострень: існують докази високої якості, що бета-2-агоністи є більш ефективними, ніж плацебо в зниженні частоти загострень протягом 12-52 тижнів.

Докази A

Легенева функція: існують докази високої якості, що теофіллін більш ефективний, ніж плацебо, в підвищенні ФОВ1. Проте, його ефективність обмежується побічними діями і вимагає частої перевірки концентрації в крові.

Докази A

Легенева функція: існують докази високої якості, що бета-2-агоністи є більш ефективними, ніж плацебо в збільшенні ФОВ1 і покращують оцінку денної задишки протягом 1 тижня.

Докази A

Зниження частоти загострень: є достовірна доказова база, щодо ефективності профілактики азитроміцином у зменшенні ризику загострень у пацієнтів з ХОЗЛ ІІ, ІІІ, та ІV стадій. Слід враховувати, що при прийомі препарату протягом 1 року, найбільш значимим побічним ефектом було зниження слуху. [147]

Докази B

Легенева функція: існують докази середньої якості, що іпратропію бромід, антихолінергічний засіб короткої дії, є більш ефективним, ніж плацебо, в покращенні ФОВ1 потягом 12 тижнів.

Докази B

Смертність: існують докази середньої якості, що киснева терапія в домашніх умовах більш ефективна ніж відсутність кисневої підтримки в зниженні смертності серед людей з тяжкою денною гіпоксемією, безперервна киснева терапія більш ефективна, ніж нічна оксигенотерапія в домашніх умовах.

Використання цього контенту підпадає під нашу відмову від відповідальності