Первинна профілактика

Профілактика пневмонії орієнтована на патогенні мікроорганізми, які викликають захворювання, шляхом специфічної вакцинації або управління ризиками, пов'язаними з розвитком хвороби. Основним засобом профілактики є вакцинація від грипу та пневмококової інфекції та боротьба з курінням.[4][60] [ Cochrane Clinical Answers logo ]

Консультативний комітет з питань вакцинації (ACIP) США, рекомендації з вакцинації:[61]

  • Дорослі зі здоровим імунітетом, віком 65 років і старше, мають отримувати одну дозу 13-валентної пневмококової кон’югованої вакцини (PCV13), якщо їх не вакцинували PCV13 раніше, в подальшому потрібне введення однієї дози 23-валентної пневмококової полісахаридної вакцини (PPSV23) щонайменше 1 раз на рік після введення PCV13 та щонайменше через 5 років після введення останньої дози PPSV23. Пацієнти, котрих раніше вакцинували PPSV23 (але не PCV13), мають отримати одну дозу PCV13 принаймні через рік після вакцинації PPSV23. Дорослі віком 19–64 роки зі специфічними супутніми захворюваннями та дорослі віком 19 років і старше з імунодефіцитними станами, ліквореєю чи кохлеарним імплантом також мають вакцинуватися за цією схемою.

  • Якщо немає протипоказань, усім пацієнтам потрібна щорічна вакцинація проти грипу за відповідною до віку схемою введення.

  • Детальніша інформація про сучасні схеми вакцинації та особливі групи пацієнтів доступна в останній схемі вакцинації ACIP.

Схема вакцинації залежить від місцевості; проконсультуйтеся з місцевими настановами для отримання рекомендацій.

Використання цього контенту підпадає під нашу відмову від відповідальності